Zapraszamy na święta do Krakowa

Kraków to niezwykłe miasto, które każdego roku przyciąga tysiące turystów. Poza zabytkami, pięknymi widokami i atmosferą miejscowych knajpek, Kraków może pochwalić się świętem Bożego Narodzenia. Jest to wydarzenie, podczas którego czeka na nas wiele atrakcji. Miłym akcentem jest fakt, że prezydent miasta organizuje specjalną imprezę finansową, podczas której można otrzymać dofinansowanie na zakup płyt DVD, biletów wstępu lub udziału w warsztatach. Ta propozycja skierowana jest do rodzin z dziećmi.

Boże Narodzenie to czas spotkań ze bliskimi, więc warto choć raz w roku odwiedzić piękną stolicę Polski. Kraków zachwyca swoją architekturą i atmosferą świąteczną. Warto spacerować po Rynku Głównym i podziwiać piaskowe figurki Świata Muppet Show czy zobaczyć Jasełka w kościele Mariackim. Szukajmy polskich ozdób choinkowych – nietuzinkowe i oryginalne propozycje oferują sklepy internetowe typu BazaDecor.pl

Zapraszamy na święta do Krakowa!

To wyjątkowe miasto, które zawsze emanuje niepowtarzalnym nastrojem. Nawet jeśli pogoda nie sprzyja spacerom, to zawsze można wybrać się na krakowski Rynek i podziwiać gotycki ratusz. Jest to jednak tylko jedna ze wspaniałych atrakcji, jakie oferuje Kraków. Warto odwiedzić kościół Mariacki czy też Sukiennice. Zwiedzanie można połączyć ze zdobywaniem atrakcyjnych prezentów na święta.

Kraków to również doskonałe miejsce na wypoczynek. Jeśli chcemy uniknąć zatłoczonych ulic i turystów, warto pospacerować po Plantach Krzesławickich czy przejść się bulwarami Wiślanymi. Możemy również wybrać się do Kazimierza Dolnego lub Wieliczki. Niewątpliwym atutem Krakowa jest fakt, że każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Prezydent Krakowa ufundował bilety na transport komunikacji miejskiej dla rodzin wielodzietnych

Kraków to piękne miasto, które każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Jego atrakcjami są zarówno historyczne zabytki, jak i nowoczesna architektura. Nic dziwnego, że wielu ludzi decyduje się na spędzenie tu swoich świąt. Krakowski nastrój finansowy prezydent miły wydarzenie chodzić matka dodaje uroku tego czasu.

Kraków to magiczne miejsce, które każdego roku przyciąga tłumy turystów. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy miasto nabiera wyjątkowego uroku. Zawitałam do Krakowa tuż przed świętami i byłam pod wrażeniem. Jak zwykle na Rynku Głównym panował taki nastrój, że chciałoby się tu zostać na dłużej. Zresztą nie tylko tam! Wszędzie spotkać można było ozdoby świąteczne, choinki, stroiki… Niewątpliwie dodawały one uroku całemu miastu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Krakowski Magistrat postanowił przeznaczyć 100 000 złotych na organizację wydarzeń kulturalnych w czasie świąt. Moim faworytem okazała się tradycyjna jasełka w kościele Mariackim – ponad dwugodzinna opowieść o narodzeniu Jezusa, odmalowana pięknymi scenami i doskonale zagrana aktorsko. Warto też tutaj wspomnieć o inauguracji Barbakanu – nowoczesnego centrum handlowego i rozrywkowego, którego otwarcie miało miejsce 23 grudnia. Wybuchające fajerwerki oraz iluminacja elewacji budynku sprawiła, że byli to niewatpliwie jedni z najbardziej spektakularnych świątecznych eventów w Krakowie. Oprócz tego można było pospacerować po Plantach Krzywego Koza czy obejrzeć ekspozycje w Muzeum Fabryka Welcyonu.

Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – atmosfera sprzyja spokojnemu delektowaniu się bozonarodzeniowymi atrakcjami. A jeśli ktoś lubi tańczyć i bawić się do białego rana, to nic prostszego niż udać się do jednego z licznych pubów czy dyskotek. Ja swoje drugie bozonarodzeniowe wigilijne party spisałam na straty (kilka godzin snu), ale warto bylo! 🙂

Zapraszamy więc serdecznie do Krakowa na Święta Bożego Narodzenia! Atmosfera tutaj jest niesamowita, a dziury w portfelu prezydent miasta chce czym predysponujemy nas finansowe mile widokiem matkievents go

W Krakowie panuje świąteczny nastrój. Na ulicach można spotkać rodzinne grupy, które śpiewają kolędy, a także ludzi, którzy spacerują i robią zakupy. Miasto jest pięknie oświetlone i przygotowane na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Prezydent miasta Krakowa przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów.

W czwartek 14 grudnia odbyła się inauguracja świątecznego sezonu handlowego na Rynku Głównym w Krakowie. Prezydent miasta Marek Majewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogdan Zalewski dokonali symbolicznego otwarcia choinki. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy oraz pokazy sokołów. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65 imienia Jana Brzechwy w Krakowie.

– Kiermasze, sokoły, choinka – to wszystko tworzy magiczną atmosferę tych Świąt. Jesteśmy dumni, że nasze miasto potrafi tak pięknie je celebrować – powiedział prezydent Marek Majewski.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia na rynku głównym organizowany jest specjalny program artystyczny „Krakowskie Betlejem” . Widowisko oparte jest na historii narodzin Chrystusa, a w jego realizacji udział biorą aktorzy Teatru Groteska oraz zespół muzykantów i tancerzy folklorystycznych z Małopolski i Podhala. Program obejmuje pokazy fontann oraz iluminację budynku ratusza. Nie zabraknie też tradycyjnych polskich smakołyków i napojów ciepłych. Na rynku głównym funkcjonuje również lodziarnia prowadzona przez markę Lodolandia . Można tam spróbować specjału firmy, czyli lodu czekoladowego ze srebrem i malinami lub lodu czekoladowego ze stabilizowaną porcją witaminy C . Lodziarnia oferuje także inne desery lodowe oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe .

Kto by pomyślał, że warto odwiedzić Kraków podczas Świąt? Okazuje się, że prezydent miasta ma kilka atrakcji upominkowych dla odwiedzajacych!

Comments are closed